Thursday, September 22, 2016

Cheesecake bites


Na stránkách lidlu jsem nedávno viděla Lidl Food Challenge pro blogery a řekla si, že už jsem dlouho nic nepekla. Vlastně peču jen takové ty stálice.. Pořád dokola. Stejný čokoládový dort, makovec nebo zkrátka koláč "co dům dal". Téma výzvy byl Halloween. Nejdřív jsem byla přesvědčená, že tam musí být dýně, ale nakonec to vyhrála čokoláda. Protože jakmile se ochladí, moje potřeba cukru se zvyšuje a zvyšuje. Cheesecake s marshmallows na čtverečky, každý s pořádnou dávkou čokoládové polevy (protože čím víc tím líp). 
Cheesecake kousky

Recept mi vystačil na obdelníkovou formu 27x18cm (15 kousků), pokud se rozhodnete pro dortovou kulatou formu, tak vše výnásobte 1,5x

Na krustu:
90g rozdrcených máslových sušenek
3 lžíce kakaa
70g rozpuštěného másla

Na cheesecake:
2x Palouček 
1x polotučný tvaroh
1x zakysaná smetana
3/4 hrnku cukru 
vanilkový cukr
špetka soli
2 vejce + 1 bílek

Na čokoládovou polevu:
70g čokolády
35g másla

a na závěr Marshmallows.

1. Troubu předehřejte na 175°C.
2. Sušenky smíchejte s kakaem a máslem a prsty hmotu vytlačte do formy vystlané pečícím papírem (nechte kousky koukat po okrajích formy, abyste cheesecake mohli vytáhnout)
3. Dejte do trouby na 10 minut.
4. Ručním mixérem zpracujte všechny suroviny na cheesecake. Nalijte na předpečený korpus. Troubu snižte na 160°C a pečte 60-70 minut dokud se okraje nezačnou odlepovat od formy. 
5. Nechte vychladnout, vyndejte z formy a nakrájejte na čtverečky. 
6. Čokoládu spolu s máslem rozpustěte ve vodní lázni a každý čtvereček polijte vrchovatou lžící čokolády. 
7. Marshmallowny nakrájejte na požadovanou velikost. aby nebyly moc velké. Špejlí namočenou v čokoládě na ně nakreslete oči a pusu a zasaďte je do čokolady.


13 comments:

 1. to je originální!:)) hned mě z nich popadá halloweenská nálada :)

  ReplyDelete
 2. Vypadá to nádherně a hlavně je to originální! Krása! :)
  Young, wild and free

  ReplyDelete
 3. Úchvatné! Super halloweenský zákusek :)

  ReplyDelete
 4. This is truly an international dessert, originated from ancient Greece. In fact, ancient Greek physician Aegimus actually wrote a treatise on how to prepare cheesecake. Mango cheesecake

  ReplyDelete