Saturday, August 15, 2015

Barcelona - část druhá


V úterý jsme se ráno nás čekalo místní tržiště La Boqueria.. Odpoledne jsme se chtěly jet podívat na Park Guell tak to chtělo nějaký ten brunch. Trefíte na něj jednodušše, zkrátka sledujte lidi s barevnými džusíky a nemůžete to minout.. Samotný trh je obrovský. Ne až tolik to místo, kde se koná.. To by popravdě mohlo být klidně i 3x větší, vzhledem k množství lidí, co tam každý den je, ale opravdu tu seženete prakticky všechno jídlo... Od ovoce přes chobotnice, sýry, šunku, maso všeho druhu až po koření.. No něco takového mi v praze popravdě chybí. Tak jsme to tam dvakrát prošly, nakoupily si sýry, šunku, bagetu a další jídlo (a samozřejmě i džusy) a utíkali pryč před zběsilým davem do Parc de la Ciutadella, kde jsme to všechno mezi jogíny a několika povalujícími se lidmi snědly. Mimochodem taky jsem poprvé ochutnala chobotnici (jenom proto, že jí tu prodávali tak chytře, že to jako chobotnice navypadalo) a musím říct, že mě překvapilo jak dobrá je.. Ale ty přísavky, ew.. to by mi jí někdo okrájet musel pokaždé.


vedle klasický španělských potravin jsou tu i například stánky s asijským nebo mexickým jídlem..
Mnohem lepší než hranolky.. pěkně šunku do kornoutu prosím! 

A odpoledne nás čekal výšlap do Parku Guell.. Gaudího park, připomínající trochu prostředí z perníkové chaloupky. No lidí bylo požehnaně.. taky nápad chodit tam odpoledne navíc za největšího tepla, co asi za celý týden bylo. Park byl vážně hezký, vyhlídka také, ale že by mi z toho nějak spadla brada, to se říct nedá.. To se totiž stalo až o pár hodin později, kd jsme se přesunuly na vedlejší kopec na Bunkers del Carmel. Očividně o tomhle místě moc turistických průvodců neví a nebo se jim sem nechce, protože tady eskalátory nenajdete (k parcukguell jezdí samozřejmě! :D), ale jestli bych měla vybrat jedinou vyhlídku na Barcelonu, tak je to právě tato. A ten výšlap za to rozhodně stojí! A nejlíp uděláte, když si koupíte nějaký jídlo a uspořádejte si tu piknik pří západu slunce.. Barcelona jak má být! 
Cestou zpátky jsme to vzaly přes čtvrt Gracia, kde byly snad ty nejlepší podniky z celé Barcelony.. A podle místních, je to také pravé to místo, kde nasát tu správnou atmosféru.. Mladí tu sedí na náměstích nebo v barech, staří hrajou například petanque a je tu běžců víc než klekoliv jinde ve městě.

vedlejší kopec s Bunkers del Carmel
Co se mi na Barcleoně hodně líbilo byl i fakt, že skoro všude jsou veřejné fontány s pitnou (snad) vodou.


Ve čtvrtek nás čekala ta nejznámější budova. To místo, které podle všech musíte rozhodně vidět.. A to vám řeknou i rodilí barceloňané. Sagrada Familia. No, když tohle člověku někdo řekne, tak se mu asi v halvě vyrojí myšlenky, jak všichni určitě přehání a co na tom může být tak skvělýho.. No každopádně, ano, je to místo, které byste asi 100% navštívit v Barceloně měli, tak jsme si koupily vstupenky online (tohle se rozhodně vyplatí, ta fronta je šílená... ale pozor, kupují se na 2/3 dny dopředu, tak to nenechávejte na poslední chvíli) A vyrazily na otevíračku, což bylo to nejlepší, co jsme mohly udělat.. Byly jsem uvnitř jako jedny z prvních a stálo to za to.. Je to vážně kouzelné a to já nejsem žádný fanda všech kostelu, kláštěrů, chrámu atd.. Určitě se tam chci podívat až jí snad jednou dostaví a nebude tam mši přehlušovat zvuk vrtaček..


Odtamtud jsme šly zase na pláž, takže jsme to vzaly pěšky kolem Gaudího domů přes Passeig de Gracia a cestou se stavily na tapas.. Ale o jídle amotném to bude příště.. Protože barcelonské podniky stojí za samostatný článek.. :D


Casa Mila10 comments:

 1. znova krásne fotky :) Barcelona vyzerá tak super.

  ReplyDelete
 2. To sú tak krásne fotky!!! Vyzerá to tam úžasne :)

  http://renkaartandlife.blogspot.sk

  ReplyDelete
 3. prekrásne fotky:) Barcelona je obrovský cestovateľský sen <3

  ReplyDelete
 4. Úžasné fotky :) Muselo to být fajn, hlavně ten výheld a jídlo, mmm :)

  ReplyDelete
 5. Skvělé fotky! :)
  www.michaelasorelova.blogspot.com

  ReplyDelete
 6. Barcelona je prostě nádherná! Snad se tam za rok také podívám! :-) užívej si! Aneta, http://aonway.com/

  ReplyDelete
 7. Na mě moc masa, ta druhá polovina fotek se mí líbí mnohem více. :D))

  ReplyDelete
 8. tak do Barcelony bych se vypravila hned :) ovšem na těhletěch trzích, mě vždycky trochu vyděsí způsob uskladnění masa :D

  ReplyDelete