Thursday, July 2, 2015

Nejlepší letní momenty


Je sice pravda, že občas to odporné horko proklínám. Když si spálím záda tak, že se nemůžu normálně hýbat a nebo když si připadám, že se každou chvilku rosteču, tak se mi z pusy nevalí zrovna hezká slova. Ale i tak je léto má nejoblíbenější roční doba. I za cenu propocených triček a úmorných cest dopravními prostředky. Jsou totiž věci, které v zimě dělat nelze a nebo to není ono. 
Cestovat
Ne, že by mi někdo zakázal někam vyjet v lednu, ale takové procházení historickým městem v -10°C je pro mě a moje věčně zmrzlé prsty spíše utrpení než radost. Za to v létě, kdy na sobě netaháte dvoukilový kabát a nekřižujete to od kavárny ke kavárně (ale jen od zmrzliny po zmrzlinu), tomu říkám pravá dovolená! A v zimě tak maximálně na punč na adventní trh!


Teplo
V létě nemusíte proklínat celý svět, že vám zrovna ujel autobus a vy musíte 10 minut čekat na další s rampouchem u nosu. V létě to dojdete pěšky! 

(brownie mug cake ve skleničce od arašídovýho másla // meloun a jahody)

Ovoce kam se podíváš
Meloun, jahody, maliny, borůvky, broskve, nektarinky.... Kdybych mohla, tak ho jím od rána do večera.

(těstovinový salát s cuketou, tofu, avokádem, sýrem a klíčky // ledový salát s grilovaným kuřecím, goudou a klíčky)

A taky zmrzliny, saláty, iced coffee
Jsou věci, které bych si v létě nedala za žádnou cenu. Třeba guláš. No a pak jsou věci, které zase jím jen přes léto a v zimě na ně vůbec nemám chuť. Moje láska k salátům se pomalu mění v závislost.

Čas na všechno
Nevím, čím to je, ale v létě se málokdy objevují ty chvilky, kdy nestíhám. Možná je to i tím, že světlo je od 5 od rána až do 21. hodiny večer. A nebo možná i proto, že v tomhle krásném počasí nemám chuť se válet v posteli tak jako v zimě. 

(Výlet do Drážďan na nákupy s výborným obědem v italské restauraci Vapiano na Prager Strasse)

Letní radosti
Grilování, válení se na koupališti, běhání, dlouhé letní procházky, sezení v trávě, čtení si na sluníčku a mnohem mnohem víc letních aktivit. 


15 comments:

 1. Přesně tak! Léto je zkrátka nejlepší! :-)

  ReplyDelete
 2. Ačkoliv si věčně stěžuju, že tím vedrem umírám, na léto prostě nikdy nezanevřu. Souhlasím a miluju všechno, co jsi napsala. :)
  roxyshealthyland.blogspot.com

  ReplyDelete
 3. To jsou tak uzasne fotky :) !

  Já na lete nejvice miluju( a zaroven nesnasim) to teplo :D,hromady ovoce,ktere bych mohla po kilech,prazdniny,moznosti vyletu a cestovani,lepsi pocasi na behani,kolo...,koupání a samozrejme grilováni :D

  ReplyDelete
 4. moc krásné fotky:) To léto je vážně skvělý to je pravda dá se toho dělat tolik, že si prostě nikdo nemůže stěžovat že se nudí:)

  ReplyDelete
 5. Miluju léto ♥ Ale tento rok pro mě nezačalo zrovna hezky :D První dva prázdninové dny mě pěkně bolí v krku, takže nemám chuť se ani opalovat :(
  http://fitlucy.blogspot.cz/

  ReplyDelete
 6. s tými prechádzkami ti úplne rozumiem :) inak super článok ;)

  www.beautiful-savage.blogspot.sk

  ReplyDelete
 7. Ndherný článek, na sto procent souhlasím! :) léto sice není moje nejvíc oblíbené roční obdodí (to čestné místo patří podzimu), ale i tak ho pro všechny tyhle malé věci miluji! :)
  Young, wild and free

  ReplyDelete
 8. Já léto zrovna moc nemusím, to já radši jaro nebo podzim, to jsou teploty pro mě tak akorát. Ale každé roční období má něco do sebe, je fakt, že léto mám přeci jen radši, než zimu :D . Nejradši na něm mám všechno to ovoce ze zahrady, které jím denně po kilech (doslova :D ), v podstatě často ani nevím, co je za den, nikam se nechvátá, jsem v klidu a žádný stres, mám čas na všechno, co kvůli škole nestíhám, což je asi to nejlepší na tom všem.

  ReplyDelete
 9. Martinko nejenže se jak říkáš doslova roztékám horkem, ale zároveň i z tak krásných fotek! Dlouho jsem je neviděla ale stejně...je možné, že fotíš JEŠTĚ lépe??
  Co se týká salátů...hmm....myslím, ze už patřím mezi ty lidi, co mají problém a potřebovaly odvykačku .D

  ReplyDelete
 10. Martinko nejenže se jak říkáš doslova roztékám horkem, ale zároveň i z tak krásných fotek! Dlouho jsem je neviděla ale stejně...je možné, že fotíš JEŠTĚ lépe??
  Co se týká salátů...hmm....myslím, ze už patřím mezi ty lidi, co mají problém a potřebovaly odvykačku .D

  ReplyDelete
 11. Nice photos :)
  BLOG M&M FASHION BITES : http://mmfashionbites.blogspot.gr/
  Maria V.

  ReplyDelete
 12. No dobře, tak já ty pařáky beru na milost! A vůbec, děkuju za všechny hrozně pozitivní články :-)

  ReplyDelete
 13. léto je nejlepší, ale trochu bych se ohradila vůči tomu "času na všechno" :D, ale tak, třeba to ještě přijde :) (kéž by :D )

  ReplyDelete
 14. Krásné fotky:-) A mega souhlasím s melounem, mohla bych ho pokaždé sníst celý a pak pět hodin běhat po pár minutách čurat :D

  fitnesslamka.blogspot.cz

  ReplyDelete