Tuesday, July 28, 2015

5 běžeckých rad


Asi neexistuje nic, jako zaručená běžecká technika, která funguje pro všechny.. Každý má svůj styl a každý ho chvilku hledá. Když jsem s během začínala tak jsem také hltala každou radu "jak správně běhat", ale došla jsem k názoru, že ne všechny mi vyhovují. Některá ale ano a nebýt nic, tak už možná dneska ani neběhám..


 • Kratší kroky, vyšší frekvence!!! Kdybych mohla, přidám těch vykřičníků tak sto tisíc! Jestli mi někdy něco v běhání pomohlo, tak právě zkrácení kroků.. Dá se to přirovnat k jízdě na kole.. Na vyšší převod sice budete šlapat méně, ale kopec pravděpodobně nevyjedete. A právě u kopců to platí dvojnásob! Uvidíte, že jakmile svůj krok zkrátíte v kopci na minimum, vyběhnete ho bez problému.
 • Nezapomínejte na horní část těla. Nezdá se to, ale i pohyb rukou vám může v ledasčem pomoct.. Občas si při běhu vzpomeňte, stáhněte lopatky k sobě a uvědomtě si i pohyby rukou. A kromě toho také zatněte břicho. Samozřejmě ne jako kdybyste měli očekávat ránu do břicha, ale jen zpevněte střed těla. Při běhání je ho potřeba víc, než si myslíte.. 
 • Dýchejte zhluboka. Snažte se dýchat i do břicha, nejen do hrudníku. 
 • Začněte pomalu a postupně přidávejte. Není nic horšího než začátek přepálit. Lepší vyběhnout orpavdu pomalým tempem a vracet se plní sil než to v půlce zabalit, protože vám dojde dech. Tělo musí najet na aerobní režim a to mu chvilku potrvá, proto zrychlujte až tak po 20ti minutách.
 • Nepřemýšlejte nad tím tolik. Podle mého názoru je běhání především o psychice.. Běhat může každý, ale jen ten, co má silnou vůli, doběhne do cíle. Pokud si budete říkat, že vás bolí nohy, ještě máte půlku před sebou a už nemůžete, budete celou cestu trpět.. Lepší je přemýšlet nad tím, jak je kolem vás krásně a je to fajn trávit takhle venku čas! 11 comments:

 1. Párkrát jsem zkoušela běhat, ale ať jsem dělala co jsem dělala, vždy mě začlo píchat a nemohla jsem dýchat. Takže radši půjdu pěšky:) ale ty rady jsou určitě super:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Pokud se nepletu, znamená to, že špatně dýcháš, ne? :)

   Delete
 2. Já jsem stále ve fázi hledání dobrých rad :D Díky za tip s těmi kratšími kroky :) Ostatní znám a snažím se jich držet, vážně to pomáhá :))

  ReplyDelete
 3. Ve všech pěti bodech s tebou naprosto souhlasím, obvzlášť potom s body 2 a 3, které mi opravdu hodně pomohly:)
  http://realmfulloflittlepleasures.blogspot.cz/

  ReplyDelete
 4. Veru, rozesmala me tva faze hledani rad. :D Mam to stejne. :D :) Vzdycky zacnu behat, jenze me to tak po 14 dnech opusti. :/

  ReplyDelete
 5. Malé kroky, nikdy nezklame! :D

  ReplyDelete
 6. o některých tipech slyším poprvé, ale rozhodně je při příštím běhu využiju :) díky za rady :)
  in another galaxy

  ReplyDelete
 7. Skvelý článok. Tiež som začala skracovať krok a hýbať rukami a ide to oveľa lepšie. Len stále mám trochu s dychom problém, ale snažím sa to nejak vyriešiť.

  http://lamodaeanarchia.blogspot.it/

  ReplyDelete
 8. jsem klasický neběžec, ale párkrát jsem se už dokopala a vyběhla jsem. žádný výkon to není, jsem ráda, že za hodinu dám 4 km, ale je to docela fajn :) jen dost bojuji s křečemi - lýtko, chodidla :/

  ReplyDelete
 9. Super článek :) možná by mě i běhání bavilo, ale ze ztravotních důvodů nemůžu :/ capuccinolover.blogspot.cz

  ReplyDelete