Sunday, April 22, 2012

Improve your photo quality

Na kvalitních fotkách stojí svět. Řikejte si co chcete, ale je to tak. Opravdu nejsem žádný profesionál, ani extremní nadšenec a myslím, že učení se s photoshopem nikdy nekončí. Rozhodla jsem se ale s vámi podělit o pár mých mouder, díky kterým může byt blogový svět hned hezčí ! Jedinou podmínkou je vlastnit Adobe Photoshop. Já mám verzi CS5,a le tyto úpravy zvládnete pravděpodobně na všech verzí. Určitě to není jediný program, kde je možné upravovat fotky, já ale jiný nepoužívám a ani nemám potřebu nějaký hledat.

It's all about the photo quality. . You know it is. I am really not a pro, neither extremely enthusiastic about this and I think it takes a lifelong learning to be able to work with photoshop properly. However, I've decided to share a few of my experiances to make the blog world more beautiful. The only thing you need, is Adobe Photoshop. I own CS5, but I think the older versions are okay.

Zlepšete kvalitu fotky:
Improve the photo quality:


Pokud už Adobe Photoshop nějakou dobu máte, určitě jste si všimli funkce Zostřit (Sharpen). Já jí používala asi 3 roky a docela mi stačila, ale pak jsem zjistila jaká to byla chyba. Na fotce se totiž objevil šum, který není ani trochu potěchou pro oči. Dá se sice díky photoshopu odstranit, ale žádný zázrak to není. Proto tu máme funkce jako je High Pass, Smart Sharpen a Unsharp mask. Sice to trvá déle, ale výsledek je o to kvalitnější. Tady máte způsob, jakým to dělám já:

If you use Adobe Photoshop for a while, you've probably already noticed the Sharpen tool. It's the easiest and fastest way to sharpen your photo, but it also adds Noice to your photos.. And that's really NOT a good thing. The better way is to use High Pass, Smart Sharpen and Unsharp mask. It slower, but much better! Here you can see my method I am using for a year.


Zkoušejte nové věci.  
Try new things.

Někdy stačí mít fotku kvalitní, ale když se do ní přidá několik barev, vypadá to ještě lépe. Můžete zkoušet dobravovat, odbarvovat, svyšovat kontrast, sytost, světlost ........ Je toho neskutečně moc. O hlavních možnostech ve PS :
 • Křivky/Curves, Úrovně/Levels, Světlost a kontrast/Brightness and contrast vám pomohou docílit jasných, sytých barev. 
 • Odstín a sytost/Hue and saturation je nejlepší způsob jak odbarvit na černobílý odstín nebo dát photografii barevný nádech.
 • Selektivní barva/Selective color, pomocí tohoto můžete zvýraznit, utlumit jednotlivé barvy fotek.
 Já většinu mých fotek upravuji metodou pokus omyl, ale například úprávu na černobílou fotku už mám zarytou v paměti a jinou už nepoužívám. Proto se o ní s vámi podělím.

It's okay to have high-quality photo, but it!s even better to add some colors. There's so many options you can use.  Curves, Levels, Brightness and Contrast to get bright colors. Hue and saturation, selective color to edit colors. and so on...
Photoshop Actions

Je to asi nejsnazší způsob, jak dosáhnout originální fotky. Moje nejoblibenější mám z deviantartu samozřejmě :D Zkuste se podívat zde. Doporučuju si ukládat i fotky, protože já mám ve svých složkách takový zmatek, že nevím která je která a všechno se mi seká. Jak je instalovat se podívejte na některé z videí tady,

It's  the easiest way to get unsual photos. The msot of my photos are from dA, HERE, and how tu install them you can find here.

Nechtěla jsem se rozepisovat jako při předchozích článcích, tak jsem to trochu zobecnila a spoléhám na vaší přirozenou inteligenci a trpělivost. Jestli máte dotazi, tak mi napište do komentářů :)

8 comments:

 1. pěkné :)
  www.theannettevogue.blogspot.com

  ReplyDelete
 2. tak toto sa mne ako úplnému začiatočníkovi bude hodiť :) skvelé :)

  Nominovala som ťa na Versatile Blogger Award. :)
  TU → http://thejustmylife.blogspot.com/2012/04/versatile-blogger-award.html

  ReplyDelete
 3. s tím ostřením se to hodí!♥děkuji!!♥

  ReplyDelete
 4. ďakujem za tento post :D asi sa začnem učiť vo Photoshope konečne..
  ak chceš, pozri si môj blog na http://moonlightdreams-miadra.blogspot.com/
  pozdravujem a posielam kiss :)

  ReplyDelete
 5. nice blog! do you know how to get photoshop for free for windows?? it would be really helpful!!
  thanks :)


  www.lafoliedelamode.blogspot.com

  xx

  ReplyDelete
  Replies
  1. i am sure there's a lot of illegal ways to get it.. :) Just don't give up and look for serial keygens. Then I think all you need is a trial version and to fill in the serial code :)

   Delete